İngiltere ve Kuzey İrlanda 2007 Dünya Atletizm Şampiyonasında - Great Britain and Northern Ireland at the 2007 World Championships in Athletics - Wikipedia
Büyük Britanya Athljdetics'te 2007 Dünya Şampiyonası | |
---|---|
IAAF kodu | GBR |
Ulusal federasyon | İngiltere Atletizm |
İnternet sitesi | uka |
içinde Osaka | |
Rakipler | 60 |
Madalyalar 11. sırada |
|
Athljdetics görünümlerinde Dünya Şampiyonası | |
Oto | |
Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, kısaltılmış adı altında yarıştı. Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda 2007 Atletizm Dünya Şampiyonası.
Şampiyonalara doğru ilerliyor, İngiltere Atletizm üç madalya ve on dört ilk sekiz sırayı alan sporcu için bir hedef belirledi. Altı madalya kazanıldı ve on üç ilk sekiz finiş yapıldı.
Sonuçlar
Finaller
Sporcuların o etkinlikte finale ulaştığı Britanya sonuçlarının listesi (elemelerdeki performanslar, çeyrek final ve yarı finaller dahil değildir).
Durum | Atlet | Etkinlik | Sonuç | Notlar |
1 inci | Christine Ohuruogu | 400 m B | 49.61 | PB |
2. | Nicola Sanders | 400 m B | 49.65 | PB |
3 üncü | Kelly Sotherton | Heptatlon | 6510 | SB |
3 üncü | Christian Malcolm, Craig Pickering, Marlon Devonish, Mark Lewis-Frances | 4 × 100 m M | 37.90 | SB |
3 üncü | Christine Ohuruogu, Marilyn Okoro, Lee McConnell, Nicola Sanders | 4 × 400 m G | 3:20.04 | NR |
3 üncü | Joanne Pavey | 10.000 m W | 32:03.81 | |
4. | Laura Turner, Montell Douglas, Emily Freeman, Joice Maduaka | 4 × 100 m G | 42.87 | |
4. | Jessica Ennis | Heptatlon | 6469 | PB |
6 | Marlon Devonish | 100 m M | 10.14 | |
6 | Phillips Idowu | Üçlü Zıplama M | 17.09 | |
6 | Mo Farah | 5.000 m M | 13:47.54 | |
6 | Andrew Steele, Robert Tobin, Richard Buck, Martyn Rooney | 4 × 400 m M | 3:02.94 | |
7'si | Brian Alldis | 1,500 m Tekerlekli Sandalye M | 3:28.41 | |
8 | Natasha Danvers-Smith | 400 mH W | 54:94 | |
8 | Shelley Woods | 1.500 m Tekerlekli Sandalye G | 3:40.84 | |
9 | Andrew Baddeley | 1.500 m M | 3:35.95 | |
9 | Joanne Pavey | 5.000 m W | 15:04.77 | SB |
9 | Mara Yamauchi | Maraton W | 2:32:55 | |
10 | Tom Parsons | Yüksek Atlama M | 2.26 | |
11'i | Dan Robinson | Maraton M | 2:20.30 | |
14'ü | Martyn Bernard | Yüksek Atlama M | 2.21 | |
19 | Tracey Morris | Maraton W | 2:36:40 | SB |
25'i | Joanna Jackson | 20 km Yürüyüş B | 1:39:34 | |
51. | Peter Riley | Maraton M | 2:36:00 | SB |
Eleme Turları
('Q': Otomatik Eleme, 'q': En Hızlı Kaybeden Eleme, '-': Hak kazanmadı, 'DQ' - Diskalifiye, 'yok' Uygulanamaz, 'NMR': Puan Kaydedilmedi) SB: Sezonun En İyisi , PB: Kişisel En İyi)
NOT: Bir sporcu bir finale ulaştığında, sonuçları YALNIZCA yukarıda yayınlanacaktır ve aşağıda değil
100 m M
Atlet | Isıtır | Q? | Çeyrek final | Q? | Yarı final | Q? |
Marlon Devonish | 10.13 | Q | 10.13 | Q | 10.12 | Q |
Mark Lewis-Francis | 10.21 | Q | 10.17 (SB) | Q | 10.19 | - |
Craig Pickering | 10.24 | Q | 10.21 | Q | 10.29 | - |
100 m G
Atlet | Isıtır | Q? | Çeyrek final | Q? | Yarı final | Q? |
Montell Douglas | 11.39 | Q | 11.43 | - | yok | - |
Laura Turner | 11.46 | Q | 11.32 | Q | 11.32 | - |
Jeanette Kwakye | 11,26 (PB) | q | 11.40 | - | yok | - |
200 m W
Atlet | Isıtır | Q? | Çeyrek final | Q? | Yarı final | Q? |
Joice Maduaka | 23.22 | Q | 23.62 | - | yok | - |
Emily Freeman | DQ | - | yok | - | yok | - |
400 m M
Atlet | Isıtır | Q? | Yarı final | Q? |
Tim Benjamin | 45.44 | Q | 46.17 | - |
Martyn Rooney | 45,47 (SB) | - | yok | - |
Andrew Steele | 45.54 | - | yok | - |
400 m B
Atlet | Isıtır | Q? | Yarı final | Q? |
Lee McConnell | 51,44 (SB) | Q | 51.07 (SB) | - |
Nicola Sanders | 51.45 | Q | 49,77 (PB) | Q |
Christine Ohuruogu | 50,46 (SB) | Q | 50,17 (PB) | Q |
800 m M
Atlet | Isıtır | Q? | Yarı final | Q? |
Michael Rimmer | 1:45.66 | Q | 1:47.39 | - |
800 m G
Atlet | Isıtır | Q? | Yarı final | Q? |
Jemma Simpson | 2:00.47 | Q | 2:00.48 | - |
Jennifer Meadows | 2: 00.14 (PB) | Q | 1: 59,39 (PB) | - |
Marilyn Okoro | 2:01.79 | Q | 1: 59,63 (PB) | - |
1.500 m M
Atlet | Isıtır | Q? | Yarı final | Q? |
Andrew Baddeley | 3:39.60 | Q | 3:43.03 | Q |
1.500 m G
Atlet | Isıtır | Q? | Yarı final | Q? |
Lisa Dobriskey | 4:09.67 | Q | 4:08.39 | - |
Abby Westley | 4:10.61 | Q | 4:16.21 | - |
5000 m M
Atlet | Nitelikli | Q? |
Mo Farah | 13: 39,13 (SB) | Q |
5000 m G
Atlet | Nitelikli | Q? |
Joanne Pavey | 15: 11,83 (SB) | Q |
110 m Engelli
Atlet | Isıtır | Q? | Yarı final | Q? |
Andy Turner | 13,27 (PB) | Q | 13.38 | - |
400 mH M
Atlet | Isıtır | Q? | Yarı final | Q? |
Dale Garland | 49.98 | - | yok | - |
400 mH W
Atlet | Isıtır | Q? | Yarı final | Q? |
Natasha Danvers-Smith | 55.67 | Q | 54,08 (SB) | Q |
3.000 m Güney Batı
Atlet | Nitelikli | Q? |
Hatti Dean | 9:43.23 | - |
Helen Clitheroe | 9:45.59 | - |
3.000 m SC M
Atlet | Nitelikli | Q? |
Andrew Lemoncello | 8:58.93 | - |
Yüksek Atlama M
Atlet | Nitelikli | Q? |
Tom Parsons | 2,29 (PB) | Q |
Martyn Bernard | 2,29 (PB) | Q |
Germaine Mason | 2.19 | - |
Uzun Atlama M
Atlet | Nitelikli | Q? |
Christopher Tomlinson | 7.89 | - |
Greg Rutherford | 7.77 | - |
Üçlü Zıplama M
Atlet | Nitelikli | Q? |
Phillips Idowu | 17.07 | q |
Sırıkla Atlama M
Atlet | Nitelikli | Q? |
Steven Lewis | NMR | - |
Sırıkla Atlama W
Atlet | Nitelikli | Q? |
Kate Dennison | 4.20 m | - |
Cirit Atma W
Atlet | Nitelikli | Q? |
Goldie Sayers | 57.23 | - |
4 × 100 m M
Atlet | Nitelikli | Q? |
Christian Malcolm, Craig Pickering, Marlon Devonish, Mark Lewis-Francis | 38.33 | Q |
4 × 100 m G
Atlet | Nitelikli | Q? |
Laura Turner, Montell Douglas, Emily Freeman, Joice Maduaka | 42,82 (SB) | Q |
4 × 400 m M
Atlet | Nitelikli | Q? |
Andrew Steele, Robert Tobin, Richard Buck, Martyn Rooney | 3: 01.22 (SB) | q |
4 × 400 m G
Atlet | Nitelikli | Q? |
Lee McConnell, Donna Fraser, Marilyn Okoro, Nicola Sanders | 3: 25,45 (SB) | Q |
Rakipler
Gerçek Liste
Bu, Büyük Britanya'nın gönderdiği gerçek sporcu takımı. Osaka. Sporcuların bir kısmı yedek olarak veya başka nedenlerle eklendi. Orijinal liste için aşağıya bakın.
Orijinal Liste
Aşağıdaki sporcular, yarışmacıların orijinal listesiydi, ancak diğer koşullar, sakatlıklar vb. Gözden geçirilmiş liste bu listenin üzerindedir.
Notlar
- ^ Alex Nelson, yaralı bir Dwayne Grant'in yerini aldı http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/athletics/6950549.stm
- ^ Turner, seçimden sonra A standardına ulaştı, yani GBR'ye artık 100 m takımında başka bir sporcuya izin verildi. Daha önce 200 m için seçilen Kwakye daha sonra tercih ettiği mesafe olan 100 m'ye yerleştirildi ve 200 m'de Freeman tarafından değiştirildi. http://www.ukathletics.net/press-centre/news-archive/august-2007/article-22/
- ^ a b Ohuruogu, uyuşturucu yasağı bittikten sadece 1 gün sonra seçildi.
- ^ Becky Lyne'ın başlangıçta rekabet etmesi gerekiyordu, ancak yaralanması uçuştan hemen önce onu çekilmeye zorladı ve yerini Meadows aldı.
- ^ Weir, sakatlık nedeniyle çıkmak zorunda kaldı http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/other_sports/disability_sport/6947854.stm