Appenzell Ausserrhoden Kantonu'ndan Federal Meclis üyelerinin listesi - List of members of the Federal Assembly from the Canton of Appenzell Ausserrhoden
Bu, Federal Meclis'in her iki meclisinin de Appenzell Ausserrhoden Kantonu. 1999 yılına kadar "yarı kanton" olarak tanımlanan kantonlardan biri olan Appenzell Ausserrhoden, kantonun yalnızca bir üyesini seçiyor. Eyaletler Konseyi
Eyaletler Konseyi Üyeleri
Seçim | Meclis üyesi (Parti) | |
---|---|---|
Görevlendirilmiş | Johann Konrad Oertli Hür Demokrat Parti 1848–1849 | |
Johann Jakob Hür Demokrat Parti 1849–1849 | ||
Johannes Roth Hür Demokrat Parti 1849–1859 | ||
Johann Jakob Sutter Hür Demokrat Parti 1859–1866 | ||
Johannes Hohl Hür Demokrat Parti 1866–1868 | ||
Johannes Roth Hür Demokrat Parti 1868–1871 | ||
Arnold Roth Bilinmeyen parti 1871–1877 | ||
Johann Jakob Hohl Hür Demokrat Parti 1877–1911 | ||
Johannes Baumann Hür Demokrat Parti 1911–1934 | ||
Hans-Konrad Sonderegger Bağımsız 1934–1935 | ||
1935 | Walter Ackermann Hür Demokrat Parti 1935–1963 | |
1939 | ||
1943 | ||
1947 | ||
1951 | ||
1955 | ||
1959 | ||
1963 | Hans Nänny Hür Demokrat Parti 1963–1975 | |
1967 | ||
1971 | ||
1975 | Hans Ulrich Baumberger Hür Demokrat Parti 1975–1983 | |
1979 | ||
1983 | Otto Schoch Hür Demokrat Parti 1983–1997 | |
1987 | ||
1991 | ||
1995 | ||
1997 | Hans-Rudolf Merz Hür Demokrat Parti 1997–2003 | |
1999 | ||
2003 | ||
2004 | Hans Altherr Hür Demokrat Parti 2004–2019 | |
2007 | ||
2011 | ||
2015 | ||
2019 | Andrea Caroni FDP. Liberaller 2019-günümüz |
Ulusal Konsey Üyeleri
Seçim | Meclis üyesi (Parti) | Meclis üyesi (Parti) | Meclis üyesi (Parti) | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1848 | Johann Heinrich Heim (Seele der Bewegung) | Johann Jakob Sutter (FDP / PRD ) | 2 koltuk 1848–1881 | |||
1851 | Johann Heinrich Tanner (Liberal ) | |||||
1853 | Jakob Kellenberger (Ind) | Johann Konrad Oertli (FDP / PRD ) | ||||
1854 | Titus Tobler (Ind) | |||||
1857 | Johann Konrad Oertli (FDP / PRD ) | Adolf Friedrich Zürcher (Liberal ) | ||||
1859 | Johannes Roth (FDP / PRD ) | |||||
1860 | ||||||
1863 | ||||||
1866 | Johann Ulrich Meyer (FDP / PRD ) | |||||
1868 | Johann Ulrich Sutter (Liberal ) | |||||
1869 | Johannes Hohl (FDP / PRD ) | |||||
1872 | ||||||
1873 | Christian Graf (FDP / PRD ) | |||||
1875 | Johann Georg Tanner (FDP / PRD ) | |||||
1878 | Johann Fässler (FDP / PRD ) | Daniel Hofstetter (Liberal ) | ||||
1881 | Johann Conrad Sonderegger (FDP / PRD ) | Johann Ulrich Schiess (Liberal ) | ||||
1883 | Johann Jakob Sturzenegger (Liberal ) | Johann Ulrich Eisenhut (Liberal ) | ||||
1884 | ||||||
1887 | ||||||
1890 | Johannes Zuberbühler (FDP / PRD ) | |||||
1893 | Joh. Konrad Eisenhut (FDP / PRD ) | |||||
1896 | Johann Jakob Sonderegger (FDP / PRD ) | |||||
1899 | Jakob Konrad Lutz (FDP / PRD ) | |||||
1902 | Arthur Eugster (FDP / PRD ) | |||||
1905 | Hermann Altherr (FDP / PRD ) | |||||
1908 | Howard Eugster (SP / PS ) | |||||
1911 | Johannes Eisenhut (FDP / PRD ) | |||||
1914 | ||||||
1917 | ||||||
1919 | ||||||
1921 | Alfred Hofstetter (FDP / PRD ) | |||||
1922 | ||||||
1925 | ||||||
1928 | ||||||
1931 | Gustav Altherr (FDP / PRD ) | 2 koltuk 1931–2003 | ||||
1932 | Peter Flisch (SP / PS ) | |||||
1935 | Albert Keller (FDP / PRD ) | |||||
1939 | ||||||
1943 | ||||||
1947 | ||||||
1951 | Jakob Bruderer (FDP / PRD ) | |||||
1955 | Jakob Langenauer (FDP / PRD ) | Erwin Schwendinger (SP / PS ) | ||||
1959 | ||||||
1963 | ||||||
1967 | ||||||
1971 | Hans Ulrich Baumberger (FDP / PRD ) | |||||
1974 | Christian Merz (SP / PS ) | |||||
1975 | Hans-Rudolf Früh (FDP / PRD ) | |||||
1979 | ||||||
1983 | Herbert Maeder (LDU / LdI ) | |||||
1987 | ||||||
1991 | ||||||
1995 | Dorle Vallender (FDP / PRD ) | Jakob Freund (SVP / UDC ) | ||||
1999 | ||||||
2003 | Marianne Kleiner (FDP / PRD ) | 1 koltuk 2003-günümüz | ||||
2007 | ||||||
2011 | Andrea Caroni (FDP / PLR ) | |||||
2015 | David Zuberbühler (SVP / UDC ) | |||||
2019 |
Referanslar
- "Konsey Üyelerini Ara". parlament.ch. Alındı 2018-07-15.