Bern Kantonu'ndan Federal Meclis üyelerinin listesi - List of members of the Federal Assembly from the Canton of Bern
Bu, Federal Meclis'in her iki meclisinin de Bern Kantonu.
Eyaletler Konseyi Üyeleri
Meclis üyesi (Parti) | Seçim | Meclis üyesi (Parti) | ||
---|---|---|---|---|
Paul Migy Hür Demokrat Parti 1848–1851 | Görevlendirilmiş | Niklaus Niggeler Hür Demokrat Parti 1848–1850 | ||
Eduard Eugen Blösch Konservatuarların özgeçmişleri 1850–1851 | ||||
Abraham Boivin Konservatuarların özgeçmişleri 1851–1855 | Chr. Albrecht Kurz Konservatuarların özgeçmişleri 1851–1854 | |||
Jakob Stämpfli Hür Demokrat Parti 1854–1854 | ||||
Niklaus Niggeler Hür Demokrat Parti 1855–1860 | ||||
Aimé-C. Rossel Hür Demokrat Parti 1856–1856 | ||||
Karl Schenk Hür Demokrat Parti 1857–1863 | ||||
Jakob Leuenberger Hür Demokrat Parti 1860–1861 | ||||
Johann Ulrich Lehmann Hür Demokrat Parti 1862–1865 | ||||
Christian Sahli Hür Demokrat Parti 1864–1866 | ||||
Johann Sessler Hür Demokrat Parti 1865–1868 | ||||
Karl Gustav König Bilinmeyen parti 1867–1868 | ||||
Christian Sahli Hür Demokrat Parti 1868–1874 | Johann Weber Démocrate puis radikal 1868–1875 | |||
Sabit Bodenheimer Hür Demokrat Parti 1874–1878 | ||||
Joh. Friedrich Hofer Hür Demokrat Parti 1876–1877 | ||||
Joh. Friedrich Michel Hür Demokrat Parti 1877–1879 | ||||
Alfred Scheurer Hür Demokrat Parti 1879–1879 | Christian Sahli Hür Demokrat Parti 1879–1885 | |||
B. Albert Bitzius Hür Demokrat Parti 1879–1882 | ||||
Alfred Scheurer Hür Demokrat Parti 1882–1883 | ||||
Albert Gobat Hür Demokrat Parti 1884–1890 | ||||
Friedrich Eggli Hür Demokrat Parti 1885–1895 | ||||
Hermann Lienhard Hür Demokrat Parti 1890–1895 | ||||
Johannes Ritschard Hür Demokrat Parti 1895–1903 | ||||
Alfred Scheurer Hür Demokrat Parti 1896–1897 | ||||
Franz Bigler Hür Demokrat Parti 1898–1906 | ||||
Niklaus Chr. Morgenthaler Hür Demokrat Parti 1903–1908 | ||||
Gottfried Kunz Hür Demokrat Parti 1907–1919 | ||||
Adolf A. A. von Steiger Hür Demokrat Parti 1908–1918 | ||||
Leo Merz Hür Demokrat Parti 1918–1919 | ||||
Paul Charmillot Hür Demokrat Parti 1919–1932 | Carl Moser Paysans, Artisans ve Bourgeois 1919–1935 | |||
Henri Mouttet Hür Demokrat Parti 1932–1948 | ||||
Jakob Rudolf Weber Paysans, Artisans ve Bourgeois 1935–1957 | ||||
Georges Moeckli Sosyal Demokrat Parti 1948–1959 | ||||
Dewet Buri Paysans, Artisans ve Bourgeois 1957–1971 | ||||
Charles Jeanneret Hür Demokrat Parti 1959–1967 | 1959 | |||
1963 | ||||
Maurice Péquignot Hür Demokrat Parti 1967–1979 | 1967 | |||
1971 | Fritz Krauchthaler İsviçre Halk Partisi 1971–1979 | |||
1975 | ||||
Arthur Hänsenberger Hür Demokrat Parti 1979–1991 | 1979 | Peter Gerber İsviçre Halk Partisi 1979–1987 | ||
1983 | ||||
1987 | Ulrich Zimmerli İsviçre Halk Partisi 1987–1999 | |||
Christine Beerli Hür Demokrat Parti 1991–2003 | 1991 | |||
1995 | ||||
1999 | Samuel Schmid İsviçre Halk Partisi 1999–2000 | |||
2001 | Hans Lauri İsviçre Halk Partisi 2001–2007 | |||
Simonetta Sommaruga Sosyal Demokrat Parti 2003–2010 | 2003 | |||
2007 | Werner Luginbühl İsviçre Halk Partisi 2007–2019 | |||
Adrian Amstutz İsviçre Halk Partisi 2011–2011 | 2011 | |||
Hans Stöckli Sosyal Demokrat Parti 2011-günümüz | 2011 | |||
2015 | ||||
2019 | Werner Salzmann İsviçre Halk Partisi 2019-günümüz |
Ulusal Konsey Üyeleri
Meclis üyesi | Parti | Dönem başlangıcı | Dönem sonu | |
---|---|---|---|---|
Guillaume-Henri Dufour | Muhafazakar | 1848 | 1851 | |
Friedrich Fueter | Muhafazakar | 1848 | 1857 | |
Alexander L. Funk | FDP / PRD | 1848 | 1851 | |
Jakob Imobersteg | FDP / PRD | 1848 | 1858 | |
Johann Karlen | FDP / PRD | 1848 | 1850 | |
Karl Karrer | FDP / PRD | 1848 | 1886 | |
Friedrich S. Kohler | FDP / PRD | 1848 | 1851 | |
Albert R. S. Lohner | FDP / PRD | 1848 | 1854 | |
Karl J. Fr. Neuhaus | FDP / PRD | 1848 | 1849 | |
Ulrich J. Ochsenbein | FDP / PRD | 1848 | 1848 | |
Fr. Xavier I. Péquignot | Liberal | 1848 | 1851 | |
J.-H. Cyprien Festivali | FDP / PRD | 1848 | 1851 | |
Johann Rudolf Schneider | FDP / PRD | 1848 | 1866 | |
Johannes Schneider | FDP / PRD | 1848 | 1850 | |
Friedrich Seiler | FDP / PRD | 1848 | 1851 | |
Jakob Stämpfli | FDP / PRD | 1848 | 1854 | |
Xavier Stockmar | Liberal | 1848 | 1864 | |
Johann Rudolf Vogel | FDP / PRD | 1848 | 1869 | |
Ludwig von Fischer | Muhafazakar | 1848 | 1851 | |
Johann Anton von Tillier | FDP / PRD | 1848 | 1851 | |
Joh. Ağustos Weingart | FDP / PRD | 1848 | 1860 | |
Johann Bützberger | FDP / PRD | 1849 | 1886 | |
Johannes Knechtenhofer | Muhafazakar | 1850 | 1851 | |
Johann Ulrich Lehmann | FDP / PRD | 1850 | 1854 | |
Pierre-Ignace Aubry | Muhafazakar | 1851 | 1854 | |
Johannes Bach | FDP / PRD | 1851 | 1857 | |
Eduard Eugen Blösch | Muhafazakar | 1851 | 1866 | |
F.-Xavier-M. Elsässer | Muhafazakar | 1851 | 1854 | |
Johann Ulrich Gfeller | FDP / PRD | 1851 | 1866 | |
Johannes Hubler | FDP / PRD | 1851 | 1858 | |
Jakob Karlen | FDP / PRD | 1851 | 1857 | |
Charles Moreau | Muhafazakar | 1851 | 1854 | |
Auguste Moschard | Muhafazakar | 1851 | 1854 | |
Bendicht Straub | Muhafazakar | 1851 | 1854 | |
Albrecht Weyermann | FDP / PRD | 1851 | 1857 | |
D.L.August von Gonzenbach | Muhafazakar | 1852 | 1860 | |
Gottlieb Rud. Bühlmann | Muhafazakar | 1854 | 1857 | |
P. A. Edouard Carlin | FDP / PRD | 1854 | 1870 | |
Chr. Albrecht Kurz | Muhafazakar | 1854 | 1864 | |
Paul Migy | FDP / PRD | 1854 | 1878 | |
Sam. Friedrich Moser | FDP / PRD | 1854 | 1857 | |
J.-H. Cyprien Festivali | FDP / PRD | 1854 | 1869 | |
Jakob Steiner | FDP / PRD | 1854 | 1865 | |
Jakob Leuenberger | FDP / PRD | 1855 | 1857 | |
Karl Engemann | FDP / PRD | 1857 | 1866 | |
Johann Jakob Karlen | FDP / PRD | 1857 | 1872 | |
Gottl. Ludwig Lauterburg | Muhafazakar | 1857 | 1860 | |
Samuel Lehmann | FDP / PRD | 1857 | 1872 | |
Rudolf Schmid | FDP / PRD | 1857 | 1863 | |
Gottlieb Schneider | FDP / PRD | 1857 | 1860 | |
F. August Dür | FDP / PRD | 1858 | 1860 | |
Christian Sahli | FDP / PRD | 1858 | 1863 | |
Jakob Karlen | FDP / PRD | 1859 | 1863 | |
Niklaus Niggeler | FDP / PRD | 1860 | 1866 | |
Jakob Scherz | FDP / PRD | 1860 | 1889 | |
Johann Sessler | FDP / PRD | 1860 | 1863 | |
Johann Weber | Dém-> Rad | 1860 | 1868 | |
Friedrich Kilian | FDP / PRD | 1861 | 1863 | |
Friedrich Seiler | FDP / PRD | 1863 | 1883 | |
Jakob Stämpfli | FDP / PRD | 1863 | 1879 | |
K. Wilhelm von Graffenried | FDP / PRD | 1863 | 1866 | |
Peter von Känel | FDP / PRD | 1863 | 1866 | |
Ludwig Wyss | FDP / PRD | 1863 | 1872 | |
Niklaus Kaiser | FDP / PRD | 1864 | 1884 | |
Otto R. von Büren | Muhafazakar | 1864 | 1884 | |
Jakob Leuenberger | FDP / PRD | 1865 | 1871 | |
Rudolf Brunner | Grut * | 1866 | 1894 | |
Friedrich Eggli | FDP / PRD | 1866 | 1878 | |
Eduard Marti | FDP / PRD | 1866 | 1878 | |
Samuel Steiner | Muhafazakar | 1866 | 1872 | |
D.L.August von Gonzenbach | Muhafazakar | 1866 | 1875 | |
Carl Sam. Zyro | FDP / PRD | 1866 | 1893 | |
Gottlieb Riem | FDP / PRD | 1867 | 1888 | |
Daniel Flückiger | FDP / PRD | 1869 | 1872 | |
Pierre Jolissaint | FDP / PRD | 1869 | 1878 | |
Andreas Schmid | FDP / PRD | 1869 | 1872 | |
H.-Auguste Klaye | FDP / PRD | 1870 | 1890 | |
Albert Friedrich Doğdu | FDP / PRD | 1871 | 1879 | |
Alexander Bucher | FDP / PRD | 1872 | 1881 | |
Gottfried Joost | FDP / PRD | 1872 | 1881 | |
Walter Munzinger | Muhafazakar | 1872 | 1873 | |
Hippolyte Paulet | FDP / PRD | 1872 | 1879 | |
Wilhelm Joh. Teuscher | FDP / PRD | 1872 | 1881 | |
Friedrich K. G. von Werdt | FDP / PRD | 1872 | 1881 | |
Daniel Flückiger | FDP / PRD | 1873 | 1875 | |
Johannes Ritschard | FDP / PRD | 1873 | 1883 | |
Alfred Scheurer | FDP / PRD | 1873 | 1875 | |
Rudolf Leuenberger | FDP / PRD | 1875 | 1887 | |
Fr. Rudolf J. Rohr | FDP / PRD | 1875 | 1888 | |
Fritz E. Bühlmann | FDP / PRD | 1876 | 1919 | |
Abraham Boivin | Muhafazakar | 1878 | 1881 | |
Charles-L. Kuhn | FDP / PRD | 1878 | 1886 | |
Albert Morel | Muhafazakar | 1878 | 1881 | |
Johannes Schlup | FDP / PRD | 1878 | 1887 | |
Joh. Friedrich Gugelmann | FDP / PRD | 1879 | 1890 | |
Rudolf Niggeler | FDP / PRD | 1879 | 1887 | |
Joseph Stockmar | FDP / PRD | 1879 | 1897 | |
Gottlieb Berger | FDP / PRD | 1881 | 1902 | |
Henri Cuenat | FDP / PRD | 1881 | 1896 | |
Ernest Francillon | FDP / PRD | 1881 | 1890 | |
Johann Jakob Hauser | FDP / PRD | 1881 | 1891 | |
Andreas Schmid | FDP / PRD | 1881 | 1887 | |
Jules Schnyder | Liberal | 1881 | 1884 | |
Bendicht Tschannen | FDP / PRD | 1881 | 1884 | |
Johann Zürcher | FDP / PRD | 1881 | 1892 | |
Johann Jakob Rebmann | FDP / PRD | 1883 | 1919 | |
Mathäus Zurbuchen | FDP / PRD | 1883 | 1902 | |
Pierre Jolissaint | FDP / PRD | 1884 | 1896 | |
Eduard Marti | FDP / PRD | 1884 | 1896 | |
Eduard Müller | FDP / PRD | 1884 | 1895 | |
Karl Stämpfli | Liberal | 1884 | 1893 | |
Karl Engel | Muhafazakar | 1886 | 1887 | |
Adolf Müller | FDP / PRD | 1886 | 1911 | |
Johannes Schär | Muhafazakar | 1886 | 1890 | |
Traugott-Philipp Eduard Bähler | FDP / PRD | 1887 | 1908 | |
Ulrich Burkhalter | BeVP * | 1887 | 1893 | |
Emil Elsässer | Muhafazakar | 1887 | 1890 | |
Rudolf Häni | FDP / PRD | 1887 | 1896 | |
Johann Zimmermann | FDP / PRD | 1887 | 1911 | |
K. Fr. Edmund von Steiger | VKons | 1888 | 1890 | |
Arnold Gottlieb Bühler | FDP / PRD | 1889 | 1922 | |
Gottfried Joost | FDP / PRD | 1889 | 1899 | |
Gottfried Bangerter | FDP / PRD | 1890 | 1902 | |
Fr.-Joseph Choquard | Muhafazakar | 1890 | 1895 | |
Albert Gobat | FDP / PRD | 1890 | 1914 | |
Ernst Ağustos Grieb | FDP / PRD | 1890 | 1893 | |
Johann Jenny | PAB | 1890 | 1935 | |
Jakob Adolf Roth | Muhafazakar | 1890 | 1893 | |
K. Fr. Edmund von Steiger | Liberal | 1891 | 1908 | |
Hans Dinkelmann | FDP / PRD | 1893 | 1905 | |
Gottfried Feller | FDP / PRD | 1893 | 1896 | |
Emil F. Moser | FDP / PRD | 1893 | 1902 | |
K. Franz J. Neuhaus | FDP / PRD | 1893 | 1902 | |
S. J. Ernst Wyss | LPS / PLS | 1893 | 1896 | |
Johann D. Hirter | FDP / PRD | 1894 | 1919 | |
Johann Rudolf Steinhauer | proc Rad * | 1894 | 1902 | |
Casimir Folletête | Muhafazakar | 1895 | 1900 | |
Jean von Wattenwyl | Liberal | 1895 | 1896 | |
Joseph-Auguste Boinay | Muhafazakar | 1896 | 1899 | |
Friedrich Bürgi | FDP / PRD | 1896 | 1908 | |
Jakob Freiburghaus | FDP / PRD | 1896 | 1927 | |
Virgile Rossel | FDP / PRD | 1896 | 1912 | |
Eduard Ruchti | FDP / PRD | 1896 | 1902 | |
Theodor Sourbeck | FDP / PRD | 1896 | 1899 | |
Eduard Will | FDP / PRD | 1896 | 1919 | |
Louis Emile Peteut | FDP / PRD | 1897 | 1899 | |
Emile Boéchat | FDP / PRD | 1899 | 1902 | |
Albert-A. Locher | FDP / PRD | 1899 | 1917 | |
S. J. Ernst Wyss | LPS / PLS | 1899 | 1914 | |
Fritz Zumstein | FDP / PRD | 1899 | 1917 | |
Fr.-Joseph Choquard | Muhafazakar | 1901 | 1928 | |
Ernest Daucourt | Muhafazakar | 1902 | 1919 | |
Ulrich Dürrenmatt | PP | 1902 | 1908 | |
Arnold Gugelmann | FDP / PRD | 1902 | 1917 | |
Michael Hofer | FDP / PRD | 1902 | 1919 | |
Eugen Huber | FDP / PRD | 1902 | 1911 | |
Louis Joliat | FDP / PRD | 1902 | 1904 | |
Emil Lohner | FDP / PRD | 1902 | 1927 | |
Friedrich Michel | FDP / PRD | 1902 | 1919 | |
Johann Jakob Schär | FDP / PRD | 1902 | 1919 | |
Johannes Ritschard | FDP / PRD | 1903 | 1908 | |
F. C. Henri Simonin | FDP / PRD | 1904 | 1917 | |
Friedrich Buri | FDP / PRD | 1905 | 1919 | |
Gustav König | Muhafazakar | 1908 | 1917 | |
Alfred Moll | FDP / PRD | 1908 | 1919 | |
Ağustos Rikli | SP / PS | 1908 | 1921 | |
Jakob Scheidegger | FDP / PRD | 1908 | 1917 | |
Robert Stucki | FDP / PRD | 1908 | 1919 | |
Michael Bühler | FDP / PRD | 1911 | 1917 | |
Friedrich Minder | FDP / PRD | 1911 | 1919 | |
Gustav A. A. Müller | SP / PS | 1911 | 1921 | |
Johann Näher | SP / PS | 1911 | 1917 | |
Karl Scheurer | FDP / PRD | 1911 | 1919 | |
Hermann Schüpbach | FDP / PRD | 1911 | 1935 | |
Robert B. Savoye | FDP / PRD | 1912 | 1917 | |
Fritz Burren | Muhafazakar | 1914 | 1926 | |
J. Emile Ryser | SP / PS | 1914 | 1922 | |
Hermann Markası | SP / PS | 1917 | 1920 | |
Emil Düby | SP / PS | 1917 | 1920 | |
Maurice Goetschel | FDP / PRD | 1917 | 1921 | |
Achille-Tell Grospierre | SP / PS | 1917 | 1935 | |
Ağustos Huggler | SP / PS | 1917 | 1939 | |
Xavier J. J. B. Jobin | Muhafazakar | 1917 | 1919 | |
Arnold L. E. Knellwolf | Grut & PS * | 1917 | 1919 | |
Felix Koch | FDP / PRD | 1917 | 1918 | |
Carl Moser | FDP / PRD | 1917 | 1919 | |
Friedrich Oskar Schneeberger | SP / PS | 1917 | 1931 | |
Konrad Ilg | SP / PS | 1918 | 1919 | |
Adolf Bucher | SP / PS | 1919 | 1928 | |
Gottfried Gnägi | PAB | 1919 | 1939 | |
Ernst Otto Graf | FDP / PRD | 1919 | 1939 | |
Johann Jakob Hadorn | SP / PS | 1919 | 1928 | |
Walter Hämmerli | PAB | 1919 | 1920 | |
Ernst Jakob | SP / PS | 1919 | 1922 | |
Fritz Joss | PAB | 1919 | 1939 | |
Richard König | PAB | 1919 | 1934 | |
Rudolf Minger | PAB | 1919 | 1929 | |
Jean-Théodor Moeckli | FDP / PRD | 1919 | 1922 | |
Fr. Ferdinand Rothpletz | PAB | 1919 | 1922 | |
Friedrich Siegenthaler | PAB | 1919 | 1935 | |
Friedrich Spichiger | PAB | 1919 | 1922 | |
Hans Stähli | PAB | 1919 | 1951 | |
Hans Tschumi | PAB | 1919 | 1935 | |
Jakob Rudolf Weber | PAB | 1919 | 1935 | |
Robert Grimm | SP / PS | 1920 | 1955 | |
Oskar Läuffer | SP / PS | 1920 | 1922 | |
Friedrich Michel | PAB | 1920 | 1922 | |
Rudolf Baumann | Grut * | 1921 | 1922 | |
Ernst Reinhard | SP / PS | 1921 | 1928 | |
Frédéric Schwarz | FDP / PRD | 1921 | 1922 | |
Paul Billieux | FDP / PRD | 1922 | 1931 | |
Hans Blaser | SP / PS | 1922 | 1928 | |
Robert Bratschi | SP / PS | 1922 | 1967 | |
Peter Bratschi | SP / PS | 1922 | 1925 | |
Otto Burger | PAB | 1922 | 1925 | |
Eugène Girod | PAB | 1922 | 1925 | |
Alfred Held | PAB | 1922 | 1925 | |
Konrad Ilg | SP / PS | 1922 | 1947 | |
Xavier J. J. B. Jobin | Muhafazakar | 1922 | 1931 | |
Jakob Leuenberger | PAB | 1922 | 1925 | |
Johann Nyffeler | PAB | 1922 | 1928 | |
Arnold Spychiger | FDP / PRD | 1922 | 1931 | |
Ernest Bütikofer | SP / PS | 1925 | 1928 | |
Hans Lanz | PAB | 1925 | 1928 | |
Oskar Läuffer | SP / PS | 1925 | 1925 | |
Guido Müller | SP / PS | 1925 | 1943 | |
Hans Roth | SP / PS | 1925 | 1955 | |
Henri Auguste Sandoz | FDP / PRD | 1925 | 1934 | |
Alfred Held | PAB | 1926 | 1928 | |
Jakob Leuenberger | PAB | 1927 | 1931 | |
Peter Balmer | FDP / PRD | 1928 | 1935 | |
Germain-Joseph Carnat | PAB | 1928 | 1939 | |
Joseph Ceppi | Muhafazakar | 1928 | 1939 | |
Max Gafner | PAB | 1928 | 1943 | |
Werner Hadorn | PAB | 1928 | 1935 | |
Hans Müller | PAB | 1928 | 1947 | |
Hermann Oldani | SP / PS | 1928 | 1934 | |
Fritz Schmidlin | SP / PS | 1928 | 1931 | |
Rudolf Schmutz | PAB | 1928 | 1947 | |
Robert Wagner | SP / PS | 1928 | 1931 | |
Alfred Held | PAB | 1929 | 1947 | |
Ernst Bürki | PAB | 1931 | 1951 | |
Friedrich Marbach | SP / PS | 1931 | 1933 | |
Ernst Reichen | FDP / PRD | 1931 | 1935 | |
Ernst Reinhard | SP / PS | 1931 | 1947 | |
Fritz Schmidlin | SP / PS | 1933 | 1955 | |
Paul Billieux | FDP / PRD | 1934 | 1943 | |
Friedrich Flück | SP / PS | 1934 | 1935 | |
Johann Ueltschi | PAB | 1934 | 1935 | |
Ernst Anliker | JB | 1935 | 1943 | |
Fritz Bigler | JB | 1935 | 1943 | |
Samuel Brawand | SP / PS | 1935 | 1947 | |
Gottlieb Duttweiler | LDU / LdI | 1935 | 1940 | |
Markus Feldmann | PAB | 1935 | 1945 | |
Hans Gfeller | PAB | 1935 | 1963 | |
Hans Hofer | PAB | 1935 | 1953 | |
Ernst Jakob | SP / PS | 1935 | 1939 | |
Georges Moeckli | SP / PS | 1935 | 1938 | |
Walter Stucki | FDP / PRD | 1935 | 1937 | |
Fritz von Almen | FDP / PRD | 1935 | 1947 | |
Hans Gottfried Müller | FDP / PRD | 1937 | 1943 | |
Fritz Giovanoli | SP / PS | 1938 | 1939 | |
Ernst Bärtschi | FDP / PRD | 1939 | 1951 | |
Gottlieb Bühler | PAB | 1939 | 1943 | |
Henry Burrus | Muhafazakar | 1939 | 1947 | |
Jean Gressot | Muhafazakar | 1939 | 1955 | |
Carl Künzi | PAB | 1939 | 1943 | |
Herbert Moos | LDU / LdI | 1939 | 1941 | |
Arnold Seematter | FDP / PRD | 1939 | 1954 | |
Ernest Vuille | SP / PS | 1939 | 1943 | |
Max Weber | SP / PS | 1939 | 1951 | |
Paul Andres | LDU / LdI | 1941 | 1943 | |
Ernst Schmid | PAB | 1941 | 1950 | |
Ernst Barben | JB | 1943 | 1947 | |
Paul Burgdorfer | PAB | 1943 | 1967 | |
Eduard Freimüller | SP / PS | 1943 | 1963 | |
Fritz Giovanoli | SP / PS | 1943 | 1946 | |
Emile Giroud | SP / PS | 1943 | 1951 | |
Fritz Meyer | SP / PS | 1943 | 1954 | |
Virgile Moine | FDP / PRD | 1943 | 1948 | |
Alfred Ryter | SP / PS | 1943 | 1947 | |
Ernst Studer | FDP / PRD | 1943 | 1963 | |
Johann Ueltschi | PAB | 1943 | 1943 | |
Georg Wander | PAB | 1943 | 1946 | |
Woldemar Wiedmer | PAB | 1943 | 1945 | |
Hans Kästli | PAB | 1945 | 1959 | |
Johann Ueltschi | PAB | 1945 | 1947 | |
Werner Meister | PAB | 1946 | 1959 | |
Friedrich Segessenmann | SP / PS | 1946 | 1947 | |
Ernst Aebersold | SP / PS | 1947 | 1958 | |
Dewet Buri | PAB | 1947 | 1957 | |
Albert Fawer | SP / PS | 1947 | 1951 | |
Markus Feldmann | PAB | 1947 | 1951 | |
Karl Geissbühler | SP / PS | 1947 | 1951 | |
Fritz Grütter | SP / PS | 1947 | 1971 | |
Ernst Jakob | SP / PS | 1947 | 1950 | |
Paul Kunz | FDP / PRD | 1947 | 1955 | |
Louis Lovis | Muhafazakar | 1947 | 1951 | |
Hans Gottfried Müller | FDP / PRD | 1947 | 1963 | |
Arthur Steiner | SP / PS | 1947 | 1958 | |
Hans Tschumi | PAB | 1947 | 1960 | |
André Calame | FDP / PRD | 1948 | 1951 | |
Alfred Held | PAB | 1950 | 1951 | |
Walter Stünzi | SP / PS | 1950 | 1959 | |
Gottlieb Duttweiler | LDU / LdI | 1951 | 1962 | |
Walter Egger | FDP / PRD | 1951 | 1955 | |
Ernest Josi | FDP / PRD | 1951 | 1959 | |
Hermann Kurz | SP / PS | 1951 | 1955 | |
Georges Luterbacher | PAB | 1951 | 1955 | |
Gustav Morf | LDU / LdI | 1951 | 1953 | |
Etienne Philippe | Muhafazakar | 1951 | 1956 | |
Paul Rufener | PAB | 1951 | 1959 | |
Hans Weber | PAB | 1951 | 1971 | |
Karl Geissbühler | SP / PS | 1952 | 1967 | |
Hans Stähli | PAB | 1952 | 1955 | |
Rudolf Gnägi | PAB | 1953 | 1965 | |
Alfred Grütter | LDU / LdI | 1953 | 1955 | |
Robert Bauder | FDP / PRD | 1954 | 1955 | |
Christian Rubi | SP / PS | 1954 | 1959 | |
Emil Baumgartner | FDP / PRD | 1955 | 1967 | |
Samuel Brawand | SP / PS | 1955 | 1967 | |
Hans Düby | SP / PS | 1955 | 1975 | |
Rudolf Etter | PAB | 1955 | 1979 | |
Fritz Giovanoli | SP / PS | 1955 | 1963 | |
Emile Giroud | SP / PS | 1955 | 1963 | |
Georg Rutishauser | FDP / PRD | 1955 | 1963 | |
Hans Tschanz | PAB | 1955 | 1971 | |
Walo von Greyerz | FDP / PRD | 1955 | 1967 | |
Max Weber | SP / PS | 1955 | 1971 | |
Rainer Weibel | Muhafazakar | 1955 | 1967 | |
Jean Gressot | Muhafazakar | 1956 | 1959 | |
Fritz Geissbühler | PAB | 1957 | 1967 | |
Erwin Schneider | SP / PS | 1958 | 1962 | |
Jakob Bächtold | LDU / LdI | 1959 | 1975 | |
Otto Bienz | PAB | 1959 | 1966 | |
Erwin Freiburghaus | PAB | 1959 | 1979 | |
Henri Geiser | PAB | 1959 | 1971 | |
Simon Kohler | FDP / PRD | 1959 | 1975 | |
Walter König | SP / PS | 1959 | 1965 | |
Jean Wilhelm | CCS | 1959 | 1979 | |
Ernst Wüthrich | SP / PS | 1959 | 1975 | |
Hans Burren | PAB | 1960 | 1963 | |
Casimir Huber | LDU / LdI | 1962 | 1971 | |
Emil Schaffer | SP / PS | 1962 | 1979 | |
André Auroi | SP / PS | 1963 | 1967 | |
Fritz Blatti | FDP / PRD | 1963 | 1975 | |
Walther Hofer | PAB | 1963 | 1979 | |
Richard Müller | SP / PS | 1963 | 1983 | |
Reynold Tschäppät | SP / PS | 1963 | 1979 | |
Hans Tschumi | PAB | 1963 | 1979 | |
Erich Weisskopf | FDP / PRD | 1963 | 1971 | |
Otto M. Wenger | FDP / PRD | 1963 | 1971 | |
Ernst Jaggi | SP / PS | 1965 | 1971 | |
Armin Haller | PAB | 1966 | 1969 | |
Fritz Marthaler | PAB | 1966 | 1977 | |
Paul Aebischer | EVP / PEV | 1967 | 1971 | |
Walter Augsburger | PAB | 1967 | 1983 | |
Ernst Bircher | SP / PS | 1967 | 1975 | |
Adolf Blaser | SP / PS | 1967 | 1970 | |
Heinz Bratschi | SP / PS | 1967 | 1987 | |
Otto Fischer | FDP / PRD | 1967 | 1983 | |
Karl Glatthard | FDP / PRD | 1967 | 1971 | |
Walter Rohner | CCS | 1967 | 1971 | |
Fred Rubi | SP / PS | 1967 | 1987 | |
Otto Locher | PAB | 1969 | 1971 | |
Erwin Schneider | SP / PS | 1970 | 1971 | |
Pierre Gassmann | SP / PS | 1971 | 1979 | |
Paul Gehler | SVP / UDC | 1971 | 1979 | |
Fritz Hofmann | SVP / UDC | 1971 | 1987 | |
Raoul Kohler | FDP / PRD | 1971 | 1991 | |
Valentin Oehen | N | 1971 | 1987 | |
Friedrich Salzmann | LDU / LdI | 1971 | 1978 | |
Heinrich Schnyder | SVP / UDC | 1971 | 1987 | |
Gerhart Schürch | FDP / PRD | 1971 | 1979 | |
Hans Ueltschi | SVP / UDC | 1971 | 1979 | |
Arthur Villard | SP / PS | 1971 | 1979 | |
Eduard von Waldkirch | N | 1971 | 1972 | |
Otto (kıdemli) Zwygart | EVP / PEV | 1971 | 1983 | |
Bernhard König | N | 1972 | 1975 | |
Ulrich Ammann | FDP / PRD | 1975 | 1987 | |
Andreas Blum | SP / PS | 1975 | 1979 | |
Ernst Eggenberg | SP / PS | 1975 | 1991 | |
Urs Kunz | FDP / PRD | 1975 | 1983 | |
Francis Loetscher | SP / PS | 1975 | 1983 | |
Werner Meier | SP / PS | 1975 | 1983 | |
Roland Stähli | FDP / PRD | 1975 | 1979 | |
Fritz Räz | SVP / UDC | 1977 | 1983 | |
Jakob Bächtold | LDU / LdI | 1978 | 1979 | |
Geneviève Aubry | FDP / PRD | 1979 | 1995 | |
Richard Bäumlin | SP / PS | 1979 | 1989 | |
Jean-Claude Crevoisier | SP / PS | 1979 | 1983 | |
Jean-Paul Gehler | SVP / UDC | 1979 | 1987 | |
Gottlieb Geissbühler | SVP / UDC | 1979 | 1987 | |
Paul Günter | LDU / LdI | 1979 | 1991 | |
Fritz Hari | SVP / UDC | 1979 | 1995 | |
Marc-André Houmard | FDP / PRD | 1979 | 1991 | |
Werner Martignoni | SVP / UDC | 1979 | 1987 | |
Bernhard Müller | SVP / UDC | 1979 | 1987 | |
Alfred Neukomm | SP / PS | 1979 | 1991 | |
Adolf Ogi | SVP / UDC | 1979 | 1987 | |
Fritz Reimann | SP / PS | 1979 | 1991 | |
Jean-Pierre Bonny | FDP / PRD | 1983 | 1995 | |
Jean Clivaz | SP / PS | 1983 | 1987 | |
Hermann Fehr | SP / PS | 1983 | 1990 | |
Barbara Gurtner | PdA / PST | 1983 | 1987 | |
Kurt Meyer | SP / PS | 1983 | 1987 | |
Leni Robert | LL | 1983 | 1986 | |
Markus Ruf | 0 | 1983 | 1995 | |
Peter Sager | SVP / UDC | 1983 | 1991 | |
Otto Zwygart | EVP / PEV | 1983 | 1995 | |
Lukas Fierz | LL | 1986 | 1991 | |
Rosmarie Bär | LL | 1987 | 1995 | |
Ursula Bäumlin | SP / PS | 1987 | 1995 | |
Franz Dietrich | CVP / PDC | 1987 | 1991 | |
Rudolf Hafner | LL | 1987 | 1994 | |
Gret Haller | SP / PS | 1987 | 1994 | |
François Loeb | FDP / PRD | 1987 | 1995 | |
Paul Luder | SVP / UDC | 1987 | 1992 | |
Albrecht Rychen | SVP / UDC | 1987 | 1995 | |
Jürg Scherrer | 0 | 1987 | 1995 | |
Heinz Schwab | SVP / UDC | 1987 | 1994 | |
Hanspeter Seiler | SVP / UDC | 1987 | 1995 | |
William Wyss | SVP / UDC | 1987 | 1991 | |
Elisabeth Zölch | SVP / UDC | 1987 | 1994 | |
Susanna Daepp-Heiniger | SVP / UDC | 1988 | 1994 | |
Peter Vollmer | SP / PS | 1989 | 1995 | |
Georges Eggenberger | SP / PS | 1990 | 1995 | |
Ruedi Baumann | GPS / PES | 1991 | 1995 | |
Peter Jenni | 0 | 1991 | 1995 | |
Leni Robert | LL | 1991 | 1995 | |
Werner Scherrer | 0 | 1991 | 1995 | |
Walter Schmied | SVP / UDC | 1991 | 1995 | |
Fritz Stalder | SD / DS | 1991 | 1995 | |
Rudolf Strahm | SP / PS | 1991 | 1995 | |
Marc Frédéric Suter | FDP / PRD | 1991 | 1995 | |
Alexander Tschäppät | SP / PS | 1991 | 1995 | |
Jean-Claude Zwahlen | AJU | 1991 | 1995 | |
William Wyss | SVP / UDC | 1992 | 1995 | |
Stephanie Baumann | SP / PS | 1994 | 1995 | |
Simon Schenk | SVP / UDC | 1994 | 1995 | |
Samuel Schmid | SVP / UDC | 1994 | 1995 | |
Verena Singeisen | LL | 1994 | 1995 | |
Hermann Weyeneth | SVP / UDC | 1994 | 1995 | |
Käthi Bangerter | FDP / PRD | 1995 | 2003 | |
Ruedi Baumann | GPS / PES | 1995 | 2003 | |
Stephanie Baumann | SP / PS | 1995 | 2003 | |
Ursula Bäumlin | SP / PS | 1995 | 1998 | |
Jean-Pierre Bonny | FDP / PRD | 1995 | 1999 | |
Hubert Frainier | CVP / PDC | 1995 | 1995 | |
Paul Günter | SP / PS | 1995 | 2007 | |
Norbert Hochreutener | CVP / PDC | 1995 | 1999 | |
François Loeb | FDP / PRD | 1995 | 1999 | |
Fritz Abraham Oehrli | SVP / UDC | 1995 | 2007 | |
Markus Ruf | Ind. | 1995 | 1999 | |
Albrecht Rychen | SVP / UDC | 1995 | 1999 | |
Simon Schenk | SVP / UDC | 1995 | 2003 | |
Werner Scherrer | 0 | 1995 | 1997 | |
Jürg Scherrer | 0 | 1995 | 1999 | |
Samuel Schmid | SVP / UDC | 1995 | 1999 | |
Walter Schmied | SVP / UDC | 1995 | 2007 | |
Hanspeter Seiler | SVP / UDC | 1995 | 2003 | |
Rudolf Strahm | SP / PS | 1995 | 2004 | |
Marc Frédéric Suter | FDP / PRD | 1995 | 2003 | |
Franziska Teuscher | GB | 1995 | 2013 | |
Alexander Tschäppät | SP / PS | 1995 | 2003 | |
Ruth-Gaby Vermot-Mangold | SP / PS | 1995 | 2007 | |
Peter Vollmer | SP / PS | 1995 | 2007 | |
Hansueli von Allmen | SP / PS | 1995 | 1999 | |
Hermann Weyeneth | SVP / UDC | 1995 | 2007 | |
William Wyss | SVP / UDC | 1995 | 1999 | |
Otto Zwygart | EVP / PEV | 1995 | 2000 | |
Christian Waber | EDU / UDF | 1997 | 1999 | |
Barbara Geiser | SP / PS | 1998 | 1999 | |
Remo Giosué Galli | CVP / PDC | 1999 | 2003 | |
Ursula Haller | SVP / UDC | 1999 | 2014 | |
Bernhard Hess | SD / DS | 1999 | 2007 | |
Rudolf Joder | SVP / UDC | 1999 | 2015 | |
Johann N. Schneider | FDP / PRD | 1999 | 2010 | |
Simonetta Sommaruga | SP / PS | 1999 | 2003 | |
Pierre Triponez | FDP / PRD | 1999 | 2011 | |
Christian Waber | EDU / UDF | 1999 | 2009 | |
Hansruedi Wandfluh | SVP / UDC | 1999 | 2014 | |
Kurt Wasserfallen | FDP / PRD | 1999 | 2006 | |
Ursula Wyss | SP / PS | 1999 | 2013 | |
Annemarie Huber-Hotz | FDP / PRD | 1999 | 2007 | |
Walter Donzé | EVP / PEV | 2000 | 2010 | |
Evi Allemann | SP / PS | 2003 | 2018 | |
Adrian Amstutz | SVP / UDC | 2003 | Görevli | |
André Daguet | SP / PS | 2003 | 2011 | |
Therese Frösch | GB | 2003 | 2011 | |
Norbert Hochreutener | CVP / PDC | 2003 | 2011 | |
Rudolf Joder | SVP / UDC | 2003 | 2015 | |
Margret Kiener Nellen | SP / PS | 2003 | Görevli | |
Christa Markwalder Bär | FDP / PRD | 2003 | Görevli | |
Simon Schenk | SVP / UDC | 2003 | 2011 | |
Hermann Weyeneth | SVP / UDC | 2003 | 2007 | |
Hans Stöckli | SP / PS | 2004 | 2011 | |
Andreas Aebi | SVP / UDC | 2007 | Görevli | |
Andrea Martina Geissbühler | SVP / UDC | 2007 | Görevli | |
Jean-Pierre Graber | SVP / UDC | 2007 | 2011 | |
Hans Grunder | SVP / UDC | 2007 | Görevli | |
Ricardo Lumengo | SP / PS | 2007 | 2011 | |
Marc Frédéric Suter | FDP / PRD | 2007 | 2007 | |
Alec von Graffenried | GPS / PES | 2007 | 2015 | |
Erich von Siebenthal | SVP / UDC | 2007 | Görevli | |
Christian Wasserfallen | FDP / PRD | 2007 | Görevli | |
Andreas Brönnimann | EDU / UDF | 2009 | 2011 | |
Peter Flück | FDP / PLR | 2010 | 2011 | |
Marianne Streiff-Feller | EVP / PEV | 2010 | Görevli | |
Matthias Aebischer | SP / PS | 2011 | Görevli | |
Kathrin Bertschy | GLP / PVL | 2011 | Görevli | |
Thomas Fuchs | SVP / UDC | 2011 | 2011 | |
Urs Gasche | BDP / PBD | 2011 | 2017 | |
Jürg Grossen | GLP / PVL | 2011 | Görevli | |
Lorenz Hess | BDP / PBD | 2011 | Görevli | |
Corrado Pardini | SP / PS | 2011 | Görevli | |
Nadja Pieren | SVP / UDC | 2011 | Görevli | |
Albert Rösti | SVP / UDC | 2011 | Görevli | |
Regula Rytz | GPS / PES | 2011 | Görevli | |
Alexander Tschäppät | SP / PS | 2011 | 2018 | |
Nadine Masshardt | SP / PS | 2013 | Görevli | |
Aline Trede | GPS / PES | 2013 | Görevli | |
Heinz Siegenthaler | BDP / PBD | 2014 | Görevli | |
Manfred Bühler | SVP / UDC | 2015 | Görevli | |
Jean-Pierre Graber | SVP / UDC | 2015 | 2015 | |
Christine Häsler | GPS / PES | 2015 | 2015 | |
Christine Häsler | GPS / PES | 2015 | 2018 | |
Erich Hess | SVP / UDC | 2015 | Görevli | |
Werner Salzmann | SVP / UDC | 2015 | Görevli | |
Flavia Wasserfallen | SP / PS | 2018 | Görevli | |
Adrian Wüthrich | SP / PS | 2018 | Görevli |
Referanslar
- "Konsey Üyelerini Ara". parlament.ch. Alındı 2018-07-15.