Fribourg Kantonu Federal Meclis üyelerinin listesi - List of members of the Federal Assembly from the Canton of Fribourg
Bu, Federal Meclis'in her iki meclisinin de Fribourg Kantonu.[1]
Eyaletler Konseyi Üyeleri
Meclis üyesi (Parti) | Seçim | Meclis üyesi (Parti) | ||
---|---|---|---|---|
André Castella Hür Demokrat Parti 1848–1850 | Görevlendirilmiş | Jean-J. Sayfa Hür Demokrat Parti 1848–1851 | ||
Julien de Schaller Hür Demokrat Parti 1850–1851 | ||||
Karl-Fr. Chatoney Hür Demokrat Parti 1851–1853 | Pierre-A. Comte Hür Demokrat Parti 1851–1854 | |||
Jean N.-E. Berchtold Hür Demokrat Parti 1853–1854 | ||||
Julien de Schaller Hür Demokrat Parti 1854–1858 | Nicolas-L. Glasson Hür Demokrat Parti 1854–1857 | |||
Pierre-Th. Fracheboud Muhafazakar 1857–1863 | ||||
François-Romain Werro Muhafazakarlar moderatörler 1858–1860 | ||||
Frédéric-J. Cinsiyet Muhafazakar 1860–1868 | ||||
Louis de Weck Muhafazakar 1863–1866 | ||||
F. Xavier Bondallaz Muhafazakar 1866–1870 | ||||
Joseph Jaquet Muhafazakar 1868–1872 | ||||
Henri Gaspard de Schaller Muhafazakar 1870–1896 | ||||
Fr.-Xavier Menoud Muhafazakar 1872–1883 | ||||
Alphonse Theraulaz Muhafazakar 1883–1884 | ||||
Alois Bossy Muhafazakar 1884–1898 | ||||
Georges Python Muhafazakar 1896–1920 | ||||
Louis Cardinaux Muhafazakar 1898–1914 | ||||
Ernest de Weck Muhafazakar 1914–1915 | ||||
Georges-Jean-Joseph de Montenach Muhafazakar 1915–1925 | ||||
Emile Savoy Muhafazakar 1920–1935 | ||||
Bernard Weck Muhafazakar 1925–1950 | ||||
Joseph Piller Muhafazakar 1935–1947 | ||||
Maxime Quartenoud Muhafazakar 1947–1956 | ||||
Joseph Piller Muhafazakar 1950–1954 | ||||
Paul Torche Muhafazakar 1954–1972 | ||||
Jean Bourgknecht Muhafazakar 1956–1959 | ||||
Alphons Roggo Hıristiyan Sosyal Muhafazakar Parti 1960–1968 | ||||
Gustave-Laurent Roulin Hıristiyan Sosyal Muhafazakar Parti 1968–1972 | ||||
Jean-François de Bourgknecht Hıristiyan Demokratik Halk Partisi 1972–1979 | 1972 | Pierre Dreyer Hıristiyan Demokratik Halk Partisi 1972–1987 | ||
1975 | ||||
Otto Piller Sosyal Demokrat Parti 1979–1995 | 1979 | |||
1983 | ||||
1987 | Anton Cottier Hıristiyan Demokratik Halk Partisi 1987–2003 | |||
1991 | ||||
Pierre Aeby Sosyal Demokrat Parti 1995–1999 | 1995 | |||
Jean-Claude Cornu Hür Demokrat Parti 1999–2003 | 1999 | |||
Alain Berset Sosyal Demokrat Parti 2003–2011 | 2003 | Urs Schwaller Hıristiyan Demokratik Halk Partisi 2003–2015 | ||
2007 | ||||
2011 | ||||
Christian Levrat Sosyal Demokrat Parti 2012-günümüz | 2012 | |||
2015 | Vonlanthen'i yendi Hıristiyan Demokratik Halk Partisi 2015-günümüz | |||
2019 | Johanna Gapany FDP. Liberaller 2019-günümüz |
Ulusal Konsey Üyeleri
Seçim | Meclis üyesi (Parti) | Meclis üyesi (Parti) | Meclis üyesi (Parti) | Meclis üyesi (Parti) | Meclis üyesi (Parti) | Meclis üyesi (Parti) | Meclis üyesi (Parti) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1848 | François-X. Badoud (FDP / PRD ) | Jean Folly (FDP / PRD ) | Nicolas-L. Glasson (FDP / PRD ) | Christophe J. Marro (FDP / PRD ) | Jacques J. Remy (FDP / PRD ) | 5 koltuk 1848–1863 | ||||||||
1851 | J.-F.-Marcelin Bussard (FDP / PRD ) | Julien de Schaller (FDP / PRD ) | Léon Pittet (FDP / PRD ) | Henri Benj. Presset (FDP / PRD ) | ||||||||||
1853 | Hubert Charles (Muhafazakar) | |||||||||||||
1854 | F. Xavier Bondallaz (Muhafazakar) | Louis de Wuilleret (Muhafazakar) | Joh. Friedr. L. Engelhard (LibCons *) | Alfred von der Weid (Muhafazakar) | ||||||||||
1857 | ||||||||||||||
1860 | Joh. Anton Engelhard (LibCons *) | |||||||||||||
1863 | Fr. Laurent Chaney (Muhafazakar) | Pierre-Th. Fracheboud (Muhafazakar) | Samuel Presset (Muhafazakar) | 6 koltuk 1863–1890 | ||||||||||
1866 | Louis de Weck (Muhafazakar) | |||||||||||||
1869 | ||||||||||||||
1872 | Louis Grand (Muhafazakar) | Karl Vissaula (FDP / PRD ) | Joseph Jaquet (Muhafazakar) | |||||||||||
1875 | Doktora-A.-Arthur de Techtermann (Muhafazakar) | |||||||||||||
1878 | ||||||||||||||
1881 | Paul Aeby (Muhafazakar) | |||||||||||||
1881 | Eduard D. Huber (FDP / PRD ) | Louis-Auguste Marmier (FDP / PRD ) | ||||||||||||
1883 | Paul Aeby (Muhafazakar) | |||||||||||||
'1884 | ' | Georges Cressier (Liberal ) | Georges Python (Muhafazakar) | Alphonse Theraulaz (Muhafazakar) | ||||||||||
1887 | ||||||||||||||
1889 | Friedrich A. Stock (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1890 | 5 koltuk 1890–1898 | 5 koltuk 1890–1898 | ||||||||||||
1893 | Sabit Dinichert (FDP / PRD ) | Louis de Diesbach de Belleroche (CoLi-> Eksileri) | ||||||||||||
1896 | Henri Gaspard de Schaller (Muhafazakar) | |||||||||||||
1898 | Alois Bossy (Muhafazakar) | Vincent Gottofrey (Muhafazakar) | 6 koltuk 1898–1911 | |||||||||||
1899 | ||||||||||||||
1900 | Louis de Diesbach de Belleroche (CoLi-> Eksileri) | |||||||||||||
1902 | Eugène Grand (Muhafazakar) | |||||||||||||
1905 | ||||||||||||||
1907 | Max F. de Diesbach de Torny (Muhafazakar) | Charles de Wuilleret (Muhafazakar) | ||||||||||||
1908 | ||||||||||||||
1911 | Alexandre-François-Louis Cailler (FDP / PRD ) | Eugène Deschenaux (Muhafazakar) | Hermann Liechti (FDP / PRD ) | |||||||||||
1914 | Jean-Marie Musy (Muhafazakar) | |||||||||||||
1916 | Franz Boschung (Muhafazakar) | |||||||||||||
1917 | ||||||||||||||
1918 | Oscar Genoud (Muhafazakar) | |||||||||||||
1919 | Ernest Perrier (Muhafazakar) | Fernand Torche (Muhafazakar) | ||||||||||||
1920 | Paul Morard (Muhafazakar) | |||||||||||||
1922 | Jakob Gutknecht (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1925 | Fernand Torche (Muhafazakar) | |||||||||||||
1926 | Emile Gross (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1928 | Peter Benninger (Muhafazakar) | |||||||||||||
1930 | Eugène Grand (Muhafazakar) | |||||||||||||
1931 | Pierre Aeby (Muhafazakar) | Joseph Delatena (Muhafazakar) | ||||||||||||
1932 | Charles Chassot (Muhafazakar) | |||||||||||||
1935 | James Glasson (FDP / PRD ) | Samuel Gutknecht (FDP / PRD ) | Franz Müller (Muhafazakar) | Jean-Marie Musy (Muhafazakar) | Maxime Quartenoud (Muhafazakar) | |||||||||
1937 | Charles Chassot (Muhafazakar) | |||||||||||||
1939 | Robert Colliard (PAB) | |||||||||||||
1943 | Laurent Ruffieux (PAB) | |||||||||||||
1943 | René Mauroux (SP / PS ) | Albert Pasquier (Muhafazakar) | Eusèbe Philipona (Muhafazakar) | |||||||||||
1944 | Jakob Meyer (Muhafazakar) | |||||||||||||
1947 | Charles Chassot (Muhafazakar) | |||||||||||||
1947 | Armand Droz (FDP / PRD ) | Joseph Ackermann (Muhafazakar) | Pierre Glasson (FDP / PRD ) | Paul Torche (Muhafazakar) | ||||||||||
1948 | Edmond Blanc (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1949 | Fritz Herren (Muhafazakar) | |||||||||||||
1951 | Charles Strebel (SP / PS ) | Max Aebischer (Muhafazakar) | Pierre Glasson (FDP / PRD ) | Jean Bourgknecht (Muhafazakar) | Robert Colliard (PAB) | |||||||||
1954 | Henri Gendre (Muhafazakar) | |||||||||||||
1955 | Sabit Overney (Muhafazakar) | |||||||||||||
1959 | Franz Hayoz (CCS) | |||||||||||||
1960 | Gabriel Kolly (PAB) | |||||||||||||
1963 | Louis Barras (CCS) | Paul Genoud (FDP / PRD ) | 6 koltuk 1963–2003 | |||||||||||
1966 | Gérard Glasson (FDP / PRD ) | |||||||||||||
1967 | Jean Riesen (SP / PS ) | |||||||||||||
1971 | Laurent Butty (CVP / PDC ) | Liselotte Spreng (FDP / PRD ) | ||||||||||||
1975 | Félicien Morel (SP / PS ) | Paul Zbinden (CVP / PDC ) | ||||||||||||
1979 | ||||||||||||||
1983 | Pierre Rime (FDP / PRD ) | Joseph Cottet (SVP / UDC ) | Jean Savary (CVP / PDC ) | |||||||||||
1987 | Cyrill Brügger (SP / PS ) | Elisabeth Déglise (CVP / PDC ) | Jean-Nicolas Philipona (FDP / PRD ) | Bernard Rohrbasser (SVP / UDC ) | ||||||||||
1991 | Joseph Deiss (CVP / PDC ) | Hugo Fasel (CSP / PCS ) | Alexis Gobet (CVP / PDC ) | |||||||||||
1995 | Rose-Marie Ducrot (CVP / PDC ) | Erwin Jutzet (SP / PS ) | Hubert Lauper (CVP / PDC ) | |||||||||||
1999 | Thérèse Meyer-Kaelin (CVP / PDC ) | Liliane Chappuis (SP / PS ) | Jean-Paul Glasson (FDP / PRD ) | |||||||||||
2003 | Christian Levrat (SP / PS ) | Jean-François Rime (SVP / UDC ) | Dominique de Buman (CVP / PDC ) | |||||||||||
2007 | Jacques Bourgeois (FDP / PRD ) | Liliane Chappuis (SP / PS ) | ||||||||||||
2008 | Jean-François Steiert (SP / PS ) | Marie-Thérèse Weber-Gobet (CSP / PCS ) | ||||||||||||
2011 | Christine Bulliard-Marbach (CVP / PDC ) | Valérie Piller Carrard (SP / PS ) | ||||||||||||
2012 | Ursula Schneider Schüttel (SP / PS ) | |||||||||||||
2015 | Pierre-André Sayfası (SVP / UDC ) | |||||||||||||
2017 | Ursula Schneider Schüttel (SP / PS ) | |||||||||||||
2019 | Gerhard Andrey (GP / PV ) | Marie-Fransa Roth Pasquier (CVP / PDC ) |
Referanslar
- ^ "Konsey Üyelerini Ara". parlament.ch. Alındı 2018-07-15.